FAQ

Wszystkie produkty Rivashield przed wprowadzeniem na rynek poddawane są przez nas rygorystycznym testom, podczas których testujemy je do granic wytrzymałości.

Produkty powstają w Chinach, które są największym producentem oraz odbiorcą folii PPF. Ogromna ilość Chińskich wymagających klientów stosuje folie zabezpieczające na swoich samochodach klasy premium.

Gigantyczne doświadczenie Chińskich producentów bierze się z milionów aplikacji rocznie a ciągłe inwestycje w najnowocześniejsze maszyny pozwalają na wyprodukowanie folii o niespotykanych wcześniej parametrach.

Wewnętrzne testy wykazały, że folia Rivashield jest dużo bardziej odporna na przebarwienia, żółknięcie oraz uszkodzenia niż folie oferowane przez konkurencję. 

Posiadamy portfolio produktów, które zadowoli najbardziej wymagających klientów i zapewni najwyższy poziom ochrony dostępny na rynku. 

Służymy wsparciem na każdym etapie życia folii, oraz nie zostawiamy partnerów i klientów samych sobie. 

Jako producent folii segmentu premium uważamy, że sprzedaż nie kończy się w momencie wyjazdu auta po wykonanej usłudze. Nasz dział wsparcia zawsze służy pomocą a doświadczeni opiekunowie dbają o zadowolenie klientów i odpowiadają na wszystkie pytania, które mogą się pojawić.

Powłoka ceramiczna jest preparatem przeznaczonym głównie do utwardzania powierzchni dodatkowo nadając śliskości, hydrofobowości i antystatyczności. Powłoki są produktami ułatwiającymi utrzymanie czystości auta jednak nie chronią one przed uszkodzeniami mechanicznymi. Grubość powłoki lakierniczej na nowym aucie to zazwyczaj około 100 mikronów a grubość powłoki ceramicznej to zaledwie 2 mikrony.

Folie ochronne Rivashield mają od 210 do 240 mikronów grubości zapewniając warstwę ochronną grubszą od lakieru. 

Powłoki ceramiczne wymagają konserwacji aby zachowywać ich optymalne właściwości.

Dla porównania folie bezbarwne dają gwarancję nawet dożywotniej ochrony lakieru przed ostrymi przedmiotami, zarysowaniami oraz uderzeniami kamieni czy efektem piaskowania lakieru podczas jazdy w trasach. 

Ochrona auta przy użyciu folii Rivashield pozwala utrzymać auto w stanie idealnym bez uciążliwej pielęgnacji.

Auto zabezpieczone folią lepiej utrzymuje swoją wartość a sama folia jest atutem przy sprzedaży pojazdu.

 

Najczęściej wybieranymi produktami są folie z podstawowej serii Beta o grubości 210 mikronów, które zapewniają bardzo wysoki poziom ochrony na tle produktów dostępnych na rynku. 

Jeżeli zależy Państwu na maksymalnym zabezpieczeniu lakieru i zapewnieniu najlepszych walorów estetycznych pojazdu polecamy folię z serii Alpha o grubości 240 mikronów, która oprócz najwyższego poziomu zabezpieczenia nadaje lakierowi niespotykaną do tej pory głębię oraz przejrzystość. 

Nasze produkty objęte są wieloletnią gwarancją, która w przypadku serii Beta jest 15 letnia a w przypadku folii Alpha dożywotnia.

Zobacz portfolio produktów

 1.   Dokładnie spłukać samochód przy pomocy myjki ciśnieniowej, zaczynając od najbardziej zabrudzonych elementów -nadkola,felgi, karoseria.

 2.   Nałożyć pianę na auto, używając pianownicy i dedykowanego detergentu o neutralnym pH, a następnie dokładnie spłukać przy użyciu myjki ciśnieniowej.

 3.   Felgi umyć przy pomocy pędzelków i szczotek specjalnie przeznaczonymi preparatami.

 4.   Do mycia karoseri należy użyć delikatnej rękawicy oraz dwóch wiader (jedno wiadro z ciepłą wodą i szamponem ,drugie z samą wodą do płukania rękawicy).

 5.   Ponownie spłukać całe auto oraz osuszyć dedykowanymi ręcznikami z mikrofibry.

 6.   Używając myjki ciśnieniowej należy utrzymać co najmniej 60cm odległości między dyszą/lancą, a elementem zabezpieczonym/oklejonym folią (bardzo wysokie ciśnienie wody przy samym ujściu lancy, może spowodować rozcięcie folii lub jej odklejenie się).

 7.   Nie należy kierować dyszy na brzegi folii, ponieważ może to spowodować przedostanie się wody pod folię i jej podważenie.

 8.   Przed zastosowaniem silnych środków czyszczących należy sprawdzić w mało widocznym miejscu, czy nie powodują one uszkodzenia folii.

 •   Wszelkie ewentualne zanieczyszczenia (tj. zabrudzenia spowodowane przez owady, ptasie odchody itp.) należy usuwać od razu. Zabrudzenia pozostawione na folii przez dłuższy czas mogą spowodować przebarwienia.

 •   Nie należy korzystać z myjni automatycznych.

 •   Nie należy myć auta na słońcu.

 •   Pojazd można bezpiecznie myć chemią o pH neutralnym.

Kliknij tutaj i pobierz instrukcję w PDF

Mycie samochodu oklejonego niczym nie różni się od mycia auta nieoklejonego.

Absolutnie odradzamy mycie każdego auta na automatycznych myjniach szczotkowych. Każdorazowo występuje ryzyko uszkodzenia lakieru bądź folii.

Szczotki na myjniach automatycznych bardzo często są zabrudzone przez co mogą zmatowić lakier lub folię oraz doprowadzić do powstania uszkodzeń. 

Myjnie samoobsługowe są zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem, należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od mytego elementu. 

Chemia wykorzystywana na myjniach samoobsługowych często posiada niekorzystne dla auta pH. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących stosowanej chemii najlepiej skonsultować się z pracownikiem myjni aby upewnić się, że środki tam stosowane posiadają neutralne pH. 

Kliknij tutaj i pobierz instrukcję mycia w PDF

1. Gwarant udziela gwarancji na produkt sprzedany przez niego.
2. Gwarancją objęta jest folia na określony czas dla poszczególnych modeli.

3. Gwarancją na produkt uwzględniona jest po okazaniu dowodu płatności za usługę oraz rejestracji produktu na stronie www.rivashield.pl
4. Gwarancja obejmuje naprawę lub wymianę folii na całym elemencie jeżeli:

– Folia samoistnie odkleja się od powierzchni i nie jest to spowodowane błędną aplikacją folii

– Folia samoistnie odkleja się od powierzchni i nie jest to spowodowane błędnym przygotowaniem karoserii do oklejania
– Folia zżółkła od promieniowania UV
– Folia pękła od niskich temperatur
– Folia rozwarstwia się
5. Wadliwy element folii zostanie wymieniony nie później niż 30 dni od zgłoszenia wady do Gwaranta
6. Gwarancją nie są objęte uszkodzenia folii powstałe na skutek:
– obcierki parkingowej
– kolizji
– stłuczki
– każdego rodzaju wypadku
– uderzenia
– działania osób trzecich
– warunków atmosferycznych o wyjątkowym nasileniu (np. gradobicie, pożar) – niewłaściwej pielęgnacji pojazdu (np. polerowanie, używanie silnych chemicznie środków czyszczących poza skalą PH 6-8)
– konserwacji folii chemią nieprzystosowaną to folii bezbarwnej np. woski naturalne, woski koloryzujące, powłoki ceramiczne, powłoki hydrofobowe nie akceptowane przez Gwaranta

Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń lub odkształceń folii powstałych:

• na skutek eksploatacji samochodu – wszelkie rysy, rozcięcia, rozdarcia, zadrapania

• w wyniku uszkodzenia powłoki lakierniczej w szczególności na skutek wcześniejszego malowania wtórnego uszkodzonych elementów,
w miejscach napraw blacharsko-lakierniczych, w miejscach skorodowanych, w miejscach, gdzie powłoka lakiernicza jest mniejsza niż 70 mikrometrów

 • w wyniku oklejenia lakieru na którym zaaplikowana była powłoka chemiczna typu ceramika, kwarc, wosk, sealant, nie wcześniej
  niż 3 miesiące od aplikacji

 • w wyniku zatajenia faktu podczas zdawania auta na usługę oklejenia o wcześniejszych zabiegach o których mowa w punkcie powyżej.

 1. W przypadku uwzględnienia roszczenia gwarancyjnego, gwarant nie pokrywa kosztów wymiany reklamowanego elementu a jedynie zapewnia nowy materiał.

 2. Gwarant nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia materiału wynikające z niepoprawnego przechowywania, modyfikowania lub użycia w jakikolwiek inny sposób niż ten wymieniony w dokumencie “instrukcja aplikacji”

 3. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń innych niż te wymienione w punkcie 4

 4. Gwarancja nie dotyczy produktów zaaplikowanych na inne powierzchnie

  niż lakiery samochodowe/motocyklowe tj. między innymi:
  plastik, szkło, drewno jak również łodzie, statki powietrzne lub inne powierzchnie na których skuteczność warstwy klejącej może być obniżona lub na której istnieje ryzyko przeciążenia materiału.

 5. Gwarancja nie obejmuje folii zaaplikowanej na elementach takich jak wewnętrzne progi samochodowe ponieważ występuje zwiększone ryzyko odklejania się materiału przez wiele załamań mogących mieć wpływ na działanie kleju.

 6. Gwarancja nie obejmuje elementów, na których materiał został rozciągnięty
  o więcej niż 10% (np. 100cm rozciągnięte i zaaplikowane na więcej niż 110cm)

 7. Gwarancja na folie matowe nie obowiązuje w przypadku zastosowania na nich wosków lub innych podobnych środków.

 8. Gwarant zaleca mycie auta zgodne z „instrukcją mycia auta” dostępną na stronie www.rivashield.pl

 9. W przypadku aut po naprawach blacharsko-lakierniczych, lub błędnie pomalowanych, gdzie ilość lakieru jest za mała, istnieje ryzyko uszkodzenia powłoki lakierniczej już podczas aplikacji folii za co gwarant nie ponosi odpowiedzialności.

 10. W przypadku, gdy pojazd był polakierowany wtórnie lub grubość lakieru wynosiła mniej niż 70 mikrometrów, gwarant nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia powłoki lakierniczej przy demontażu i aplikacji folii

 11. Duplikaty karty gwarancyjnej nie są wydawane

 12. Gwarant może odmówić gwarancji jeżeli karta gwarancyjna nosi ślady przeróbek

19. Gwarancja ulega utraceniu w wypadku niedostosowania się do poniższych wymogów:

 • Pojazdy po ukończeniu instalacji folii w okresie zimowym, gdzie temperatury są mniejsze niż 5 stopni Celsjusza, powinny pozostać przez 24 godziny w studiu zapewniając prawidłowe wyparowanie wilgoci spod folii

 • W przypadku mycia pojazdu folią ciśnieniową niedozwolone jest
  w żadnym wypadku przystawianie i mycie z dystansu mniejszego niż 60cm od folii lub krawędzi folii – może to spowodować rozcięcie lub poderwanie folii od lakieru.

 1. Wymiana folii przysługuje tylko wtedy jeżeli zdaniem gwaranta nie jest możliwa jej naprawa

 2. Naprawa gwarancyjna przedłuża gwarancje tylko na element nowo wymienionej folii

 3. Gwarancja nie przechodzi na następnego użytkownika auta po sprzedaży, chyba że został o tym poinformowany gwarant, a nowy użytkownik zapoznał się ze wszystkimi uwagami Gwaranta dotyczącymi pielęgnacji auta po usłudze oklejenia oraz warunkami gwarancyjnymi w tym dokumencie.

 4. Gwarancja obowiązuje na terenie kraju w którym została wykonana

  usługa aplikacji folii

 5. W sprawach nieregulowanych warunkami gwarancyjnymi niniejszego

  dokumentu zastosowanie mają odpowiednie przepisu kodeksy cywilnego

  oraz innych ustaw chroniących prawa konsumenta

 6. Gwarancja na oklejenie pojazdu folią nie wyłącza, ani nie zawiesza uprawnień wynikających z niezgodności towaru z umową. Jednocześnie, niezależnie od postanowień zawartych w niniejszej Karcie Gwarancyjnej, Właścicielowi pojazdu przysługuje ochrona prawna wynikająca z rękojmi za wady fizyczne i prawne.

Kliknij [TUTAJ] i pobierz warunki gwarancyjne w PDF.

Najprostszym sposobem weryfikacji jest karta gwarancyjna, którą powinni Państwo otrzymać przy odbiorze auta po aplikacji folii. 

Jeżeli z jakiegoś powodu nie otrzymaliście Państwo takiej karty zachęcamy do kontaktu aby zweryfikować oryginalność produktu.

Przejdź do kontaktu

Tak, posiadamy bardzo bogatą bazę gotowych szablonów. W celu uzyskania dokładnej informacji na temat dostępności zapraszamy do kontaktu

Aby zapewnić optymalną charakterystykę materiału folię należy przechowywać na fabrycznej rolce, ciasno zawiniętą bez zdejmowania warstwy ochronnej. 

Przy nieprawidłowym przechowywaniu na folii mogą powstać poprzeczne zagniecenia i odbarwienia niemożliwe do usunięcia (tunelling). 

Po odwinięciu z rolki należy natychmiast zdjąć z folii warstwę ochronną.

Folię przygotowaną do oklejania bez warstwy ochronnej zalecamy zużywać natychmiast lub w ciągu 72 godzin od zdjęcia z rolki ponieważ może dojść do odparzania materiału i powstawania zagłębień/dołków/kraterów.

 

Zalecamy zmianę roztworu mydła do aplikacji.

Wyjściowo zalecamy roztwór jednej pompki na 1.5l wody jednak należy dopasować mieszankę do własnych preferencji pamiętając, że wraz z ilością zastosowanego mydła spada siła przywierania kleju. 

Dodatkowo na krawędziach można pomagać sobie ciepłą wodą lub opalarką ponieważ klej zaczyna wiązać w momencie odparowywania wody.

Pod żadnym pozorem nie można stosować alkoholu izopropylowego (IPA) ponieważ doprowadzi to do wypalania kleju i powstawania odbarwień. 

Nawet minimalne stężenie alkoholu powoduje rozpuszczanie kleju i nieodwracalne uszkodzenia materiału.

Stanowczo odradzamy stosowanie jakichkolwiek preparatów o takim działaniu ponieważ powoduje to uszkodzenia kleju. 

Do aplikacji nie można również stosować alkoholu izopropylowego (IPA) ponieważ rozpuszcza on klej. 

Tak, folią Rivashield można zabezpieczać wszystkie gładkie powierzchnie lakierowane. 

W ofercie Rivashield wszystkie folie występują w rolkach o długości 15m i szerokości 152cm. Jedynie folie serii GHOST występują na rolkach o szerokości 60cm.

Tak, aby poznać szczegóły zapraszamy do kontaktu